Запам’ятайте цю цифру – 4 тисячі доларів. Або трохи більше 100 тисяч грн. Саме стільки коштує комплекс “Катана” з одного безпілотного літального апарату та наземки. Комплекс з двох літаків з наземки обійдеться в 8-10 тисяч доларів, в залежності від комплектації. Запам’ятайте ці цифри, і порівняйте з цінами, за якими закуповуються безпілотники для потреб Міноборони, Нацгвардії, прикордонників, сбушників…

На фото – так звані “волонтерські” комплекси, які ми робимо на свої кошти і гроші, які час від часу підкидають небайдужі громадяни. Ці літаки літатимуть на фронті, на відміну від десятків апаратів, закуплених куди дорожче, і тому приречених лежати на складах військових частин.

Безпілотник “Катана” розроблений влітку 2014-го року. За три з половиною роки понад сто апаратів літали, а багато й далі літають на війні. “Катана” – повністю автоматичний дрон – він сам злітає, летить по маршруту, сідає. Крило зі спіненого поліпропілену (EPP) володіє відмінними ударопогинаючими властивостями і не руйнується, навіть якщо безпілотник вріжеться в дерево. Захисні накладки з вуглепластика і карбону забезпечують необхідні жорсткість і вологозахищенність конструкції.

Безпілотник всепогодний – літає і в дощ, і в заметіль, може сідати на воду. Керувати апаратом – готувати польотний план можна за допомогою комп’ютера, планшета, або звичайного смартфона. Час підготовки до вильоту – 90 секунд. Дальність польоту по маршруту – до 80 км. Гарантований бойовий радіус – 25 км. Швидкість польоту – 60-80 км/год. Час польоту – до 60 хвилин. Висота ведення розвідки – 600 метрів, запасна – в низьку хмарність – 300 метрів.

Комплекс “Катана” може застосовуватися для ведення повітряної розвідки; патрулювання лісів, водних ресурсів; для зйомки полів – в сільському господарстві; для аерофотозйомки; для розпилення трихограми; ну і просто для аматорських FPV-польотів.

Детальніше: http://matrix-uav.ua/katana-2/