Компанія Matrix UAV провела успішні випробування прив’язного безпілотника “Химера-Т” з радіорелейною станцією на борту. Отримані результати підтвердили високу точність позиціонування літального апарату на висоті у декілька десятків метрів над поверхнею в умовах поривів вітру та високої температури повітря. Досягнутий результат – стійкий широкосмуговий зв’язок на дальності в декілька десятків кілометрів. Такий апарат дає можливість використовувати як висотний ретранслятор для зв’язку з іншими безпілотними апаратами, наземними станціями зв’язку, кораблями.

Прив’язний коптер “Химера-Т”, завдяки живленню по кабелю від наземного джерела, може перебувати у повітрі до 45 діб. Завдяки мобільності, автономності та легкості розгортання даний комплекс може успішно вирішувати проблему забезпечення надійним зв’язком поля бою, територій, що постраждали від стихійних явищ, місць проведення масових заходів тощо.

Дальність зв’язку можна розширювати, поєднуючи декілька прив’язних коптерів з радіорелейною станцією на борту у розгалуджену систему ретрансляторів, що дає змогу покрити сигналом практично будь-яку площу.